Największą przyjemnością w życiu jest zrobić coś, o czym ludzie mówią, że jest niemożliwe
Walter Bagehot
WYSOKIE
STANDARDY
KSZTAŁCENIA
RZETELNOŚĆ
DOŚWIADCZENIE

Szkolenia BHP: szkolenie wstępne i szkolenie okresowe

Szkolenie wstępne BHP


Szkolenie BHP prowadzone przez specjalistę otoczonego kilkoma kursantami

Nasza firma specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń BHP i PPOŻ.

Posiadamy uprawnienia pozwalające nam na pomoc firmom w wypełnieniu obowiązków związanych z przepisami dotyczącymi higieny i bezpieczeństwa pracy.

Przeprowadzamy wstępne szkolenie BHP, które jest skierowane dla nowych pracowników.


Dbamy o to, aby szkolenie było zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami. Mamy elastyczne podejście do współpracy - szkolenia BHP możemy przeprowadzić zarówno w siedzibie klienta, jak i w siedzibie naszej firmy.

Każdy pracownik biorący udział w naszych szkoleniach otrzymuje zaświadczenie, które potwierdza ukończenie kursu.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.


Czy szkolenie wstępne BHP jest obowiązkowe?


Tak, zgodnie z aktualnymi przepisami, pracodawca jest zobowiązany do przeszkolenia pracowników firmy w zakresie BHP. Szkolenie wstępne musi zostać przeprowadzone jeszcze zanim pracownik zostanie dopuszczony do pracy.

Program szkolenia wstępnego BHP dzieli się na dwie części. Pracownik musi zostać zapoznany z ogólnymi przepisami BHP oraz z konkretnymi zasadami, które obowiązują w danej firmie. Musi być również przeszkolony w zakresie BHP dotyczącego bezpośrednio jego stanowiska pracy (ważne jest to, aby po zmianie stanowiska lub warunków pracy, ponownie odbyć szkolenie).

Warto również pamiętać o tym, że także praktykantom i stażystom pracodawca musi zapewnić szkolenie wstępne z zakresu BHP.


Ile trwa szkolenie wstępne BHP?


Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem łączny czas szkolenia wstępnego powinien wynosić około 8 godzin. Z czego około 2 godziny są przeznaczone na szkolenie ogólne (podstawowe zasady BHP), a około 6 godzin zajmuje instruktaż stanowiskowy, czyli szkolenie związane bezpośrednio ze stanowiskiem pracownika.

Wyjątkiem są tutaj pracownicy narażeni na działanie czynników uciążliwych. W ich przypadku instruktaż stanowiskowy trwa tylko 1,5 godziny, czyli ich szkolenie zajmuje łącznie około 3,5 godziny.


Szkolenie wstępne BHP - cena


Każde przeprowadzenie szkolenia BHP wyceniamy indywidualnie. Cena zależy od kilku czynników, w tym ilości osób biorących udział w szkoleniu. W celu ustalenia konkretnej kwoty, prosimy o kontakt z nami.Zarys województwa śląskiego

Obsługujemy przede wszystkim województwo śląskie i okolice. Nasza siedziba znajduje się w Radzionkowie.
Szczególnie zapraszamy do współpracy w zakresie szkoleń wstępnych BHP klientów z okolicznych miast:
Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Katowice oraz innych miast woj. śląskiego i okolic.