Największą przyjemnością w życiu jest zrobić coś, o czym ludzie mówią, że jest niemożliwe
Walter Bagehot
WYSOKIE
STANDARDY
KSZTAŁCENIA
RZETELNOŚĆ
DOŚWIADCZENIE

Szkolenia BHP: szkolenie wstępne i szkolenie okresowe

Szkolenie okresowe BHP


Szkolenie BHP prowadzone przez specjalistę otoczonego kilkoma kursantami

Nasza firma specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń BHP i PPOŻ.

Posiadamy uprawnienia pozwalające nam na pomoc firmom w wypełnieniu obowiązków związanych z przepisami dotyczącymi higieny i bezpieczeństwa pracy.

Przeprowadzamy okresowe szkolenie BHP przeznaczone dla pracowników, pracodawców i innych osób kierujących pracownikami.


Prowadzone przez nas szkolenia okresowe są zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa. Służą temu, aby ugruntować i zaktualizować wiedzę w tym zakresie. Szkolenie BHP może zostać przeprowadzone zarówno w siedzibie klienta, jak i w siedzibie naszej firmy.

Szkolenie okresowe BHP organizujemy w następujących formach:

  • kursy,
  • seminaria,
  • lub w systemie samokształcenia kierowanego

Po zakończeniu szkolenia okresowego odbywa się egzamin. Uczestnikom, którzy pomyślnie go zdają wystawiamy zaświadczenia potwierdzające ich udział w kursie.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.


Czy szkolenie okresowe BHP jest obowiązkowe?


Tak, pracodawca zgodnie z obowiązkiem dbania o bezpieczeństwo i higienę pracy pracowników, musi systematycznie organizować im szkolenia z zakresu BHP. Poniżej opisane są grupy pracowników, którzy muszą przechodzić tego typu szkolenia.


Jak często powinny się odbywać szkolenia okresowe BHP?


Przede wszystkim pierwsze szkolenie okresowe powinno odbyć się w ciągu pierwszych 6 miesięcy od zatrudnienia w przypadku pracodawców i osób kierujących pracownikami oraz w ciągu pierwszych 12 miesięcy w przypadku pracowników.

Pracodawcy oraz inne osoby kierujące pracownikami muszą uczestniczyć w okresowych szkoleniach BHP przynajmniej jeden raz na każde 5 lat.

Z kolei szkolenia dla pracowników, którzy zajmują stanowiska robotnicze powinny się odbywać przynajmniej raz na 3 lata. W przypadku pracowników, którym w pracy towarzyszy duże ryzyko, szkolenie okresowe powinno odbywać się przynajmniej raz do roku.

Kolejne grupy - pracownicy inżynieryjno-techniczni oraz pracownicy służby BHP są zobowiązani do uczestniczenia w szkoleniu okresowym przynajmniej raz na każde 5 lat pracy.

Najrzadziej w szkoleniach tego typu muszą brać udział pracownicy administracyjno-biurowi. Szkolenia okresowe powinny być dla nich organizowane przynajmniej raz na każde 6 lat.


Ile trwa szkolenie okresowe BHP?


Wszystko zależy od miejsca pracy oraz stanowisk zajmowanych w niej przez uczestników szkolenia. Czas jest więc ustalany indywidualnie, ale nie może być mniejszy niż minimum, które zależnie od grupy docelowej wynosi od 6 do 24 godzin.


Szkolenie okresowe BHP - cena


Każde przeprowadzenie szkolenia BHP wyceniamy indywidualnie. Cena zależy od kilku czynników: grupy docelowej, czasu trwania szkolenia itd. W celu ustalenia konkretnej kwoty, prosimy o kontakt z nami.Zarys województwa śląskiego

Obsługujemy przede wszystkim województwo śląskie i okolice. Nasza siedziba znajduje się w Radzionkowie.
Szczególnie zapraszamy do współpracy w zakresie szkoleń okresowych BHP klientów z okolicznych miast:
Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Katowice oraz innych miast woj. śląskiego i okolic.